Infolinia dla pacjentów z IPF

Pytania na temat idiopatycznego włóknienia płuc (IPF) oraz innych śródmiąższowych chorób płuc (ILD) nie pozostaną już dłuższej bez odpowiedzi. To wszystko dzięki infolinii dla pacjentów uruchomionej 1 lipca br., przez Polskie Towarzystwo Wspierania Chorych na Włóknienie Płuc. W każdy poniedziałek bezpłatnych* konsultacji telefonicznych udzielą eksperci z wielu obszarów.

Zmagasz się ze śródmiąższową chorobą płuc (ILD), np. idiopatycznym włóknieniem płuc (IPF), lub choruje ktoś z Twoich bliskich? Masz pytania dot. codziennego funkcjonowania, diety, rehabilitacji? Nie wiesz, jak radzić sobie z wyzwaniami związanymi z chorobą płuc i potrzebujesz porady? Zadzwoń na specjalną infolinię prowadzoną przez Polskie Towarzystwo Wspierania Chorych na Włóknienie Płuc. 

W ramach infolinii, działającej od 1 lipca 2024 r., w każdy poniedziałek, w godzinach 17:00-19:00, dyżur będą pełnili doświadczeni specjaliści z obszarów pulmonologii, reumatologii czy fizjoterapii oddechowej. Wśród nich znajdują się:

  • dr Katarzyna Romanowska-Próchnicka
  • dr Katarzyna Lewandowska
  • mgr Agata Gładzka
  • Katarzyna Witczak-Radyn

Infolinia jest dostępna pod numerem: 799-679-965.

Zadzwoń i skorzystaj z bezpłatnej* porady!

Więcej na temat IPF znajdziesz na naszej stronie: https://plucapolski.pl/ipf/ oraz na stronie Towarzystwa: https://ipf.org.pl/.

*Konsultacja z ekspertem jest bezpłatna. Koszt połączenia jest zgodny ze stawkami operatora.

Scroll to Top