O najważniejszych aspektach ILD, życiu z chorobą z perspektywy pacjenta i jego opiekuna oraz możliwych formach wsparcia podczas spotkania live opowiedziała Agnieszka Pilewska-Ślączko, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Chorych na Włóknienie Płuc, organizator webinaru. Partnerem spotkania realizowanego w ramach obchodów Miesiąca Chorób Włóknieniowych Płuc była Kampania „Płuca Polski. Od kaszlu do włóknienia”.
Za nami wrzesień, znany jako Miesiąc Podnoszenia Świadomości Chorób Włóknieniowych Płuc. W tym czasie, każdego roku, wraz z Polskim Towarzystwem Wspierania Chorych na Włóknienie Płuc, poruszamy temat tych rzadkich, acz przewlekłych i ciężkich schorzeń, podkreślając przede wszystkim znaczenie ich wczesnej diagnozy.
Nie inaczej było tym razem. W ramach zaplanowanych aktywności, obejmujących m.in. komunikację w kanałach społecznościowych, wykłady edukacyjne oraz piknik rodzinny dla pacjentów, na facebookowych stronach Towarzystwa oraz Kampanii „Płuca Polski. Od kaszlu do włóknienia” odbyło się spotkanie z Agnieszką Pilewską-Ślączko, która podzieliła się swoim doświadczeniem zdobytym zarówno jako prezes i członek Towarzystwa, jak i opiekun chorego na idiopatyczne włóknienie płuc (ILD), czyli jeden z rodzajów śródmiąższowej choroby płuc.
Podczas webinaru poruszone zostały tematy dotyczące życia z chorobą, możliwych form wsparcia i działalności Towarzystwa. Odpowiedzi na swoje pytania z zakresu chorób śródmiąższowych płuc otrzymali także zadający je widzowie.
Zapis spotkania jest dostępny pod tym linkiem. Zachęcamy do obejrzenia.
Zapraszamy także do regularnego śledzenia Facebooka Kampanii „Płuca Polski. Od kaszlu do włóknienia”, na którym znajdują się stale aktualizowane, niezbędne informacje z obszaru chorób płuc, porady dotyczące zdrowia, konkursy oraz bieżące komunikaty na temat nadchodzących aktywności.